logo
Názov: kukurica
Energie: 400 kj
Kalórie: 95,53 kcal
Hmotnosť: 100 g
Bielkoviny: 6,7 g
Sacharidy: 17,1 g
Tuky: 0,4 g

Popis:

Obsah látok a zaujímavé informácie:

U detí predškolského a školského veku a v období dospievania je kukurica zdrojom ak energie, tak látok nevyhnutných pre zdravý vývoj,  fyzický. U dospelých a starších ľudí zase pomôže udržať kondíciu a celkovú vitalitu, pevné nervy a odolnosť voči stresu, pohlavnú výkonnosť a funkčný imunitný systém. Má pozitívny vplyv na kvalitu našich vlasov, kože, nechtov a väzivových tkanivách a svalovej hmoty, je teda aj potravinou pre krásu.

 

Kukuričné ​​zrná majú nezvyčajné vysoký obsah vitamínov skupiny B, a to najmä tiamínu (B1), ďalej biotínu (B3), kyseliny pantoténovej (B5) a kyseliny listovej (B9). Všetky tieto vitamíny sú nevyhnutné pre správnu funkciu našich orgánu a metabolické procesy organizmu. Z minerálnych látok sú v kukurici zastúpené hlavne železo, horčík, zinok, mangán a selén, opäť nepostrádateľné stopové prvky, napr pre krvotvorbu, okysličovanie buniek, správnu hladinu hormónov, plodnosť a potenciu, zdravú pleť a pekné vlasy. Mimo to je v kukurici značný podiel cukrov - konkrétne glukózy, ktorá je zdrojom energie pre našu vitalitu ako telesnú, tak mentálnú. V tejto obilovine nájdeme tiež veľa vlákniny, bielkovín a nenasýtených mastných kyselín, jej výživnosť je naozaj značná.

 

Dostatočná hladina glukózy v krvi zabezpečuje nášmu mozgu prísun energie a nutnú dávku odolnosti voči negatívnym impulzom. Naopak nedostatok glukózy má za následok mentálnu únavu, podráždenosť a náchylnosť ku stresujúcemu správaniu. Kukurica navyše obsahuje aj mnoho tiamínu a ďalších vitamínov skupiny B a minerálov s pozitívnym vplyvom na našu mentálnu kondíciu. Tento koktail biologicky aktívnych látok je ideálnou potravou pre náš mozog. Kukurica nám dodáva energiu, stimuluje mozgovú činnosť, a zároveň zvyšuje našu odolnosť voči stresu a podporuje sústredenie.

Potravinu kukurica již vidělo 971 uživatelů.